Trenér Gardoň: Pézetku beru jako novou výzvu

Ještě na jaře trénoval mládež u Rytířů, nyní je u osmé a deváté třídy hokejistů kladenských PZ. Legenda kladenského hokeje a klubu HC Radek Gardoň patří mezi respektované mládežnické trenéry a dá se tedy předpokládat, že hráče PZ výrazně zvedne.

Od malička jste vyrůstal v HC a teď, po padesátce, jste přešel ke konkurenci.
Pro mě se nic nemění (usmívá se). Je to Kladno jako Kladno. Dostal jsem od pézetky zajímavou nabídku a beru tuhle novou štaci jako výzvu. Já se nedívám na název klubu, pro mě je priorita kvalitní hokejová výchova mládeže.

Co vštěpujete mladým hokejistům do hlavy především?
Za vším úspěchem je tvrdá poctivá práce. Jestli chtějí mít radost z hokeje a k tomu i z vlastních výsledků, tak se bez toho neobejdou. V každém si najdu to nejlepší a zkusím to z něj vytáhnout. Po prvních trénincích v suché přípravě jsem poznal, že mám před sebou bezva kluky, kteří se nestydí dívat se druhému přímo do očí. Snažím se je také přesvědčit, že jsou stejně dobří hráči, jako ostatní z jiných klubů, jen to musejí dostat do svých hlav.

Dětí u hokeje není stále dost. Máte recept, kterak je do hokeje přilákat?
Jestli je v dětech, že mají nebo by mohly mít vztah k hokeji, pak už je na nás přesvědčit jejich rodiče, aby je k nám přivedli.

 Jan Murárik

gag
Od prvního tréninku dostávají mladíci od nového trenéra pořádně do těla


Počasí Kladno

Předpověď počasí