Rytíři se v Edenu cítili jako v ráji

Hokejoví Rytíři zvítězili v pražském Edenu na ledě Slavie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0).

I když rytíři svého soupeře jednoznačně přestříleli ve všech třetinách, výrazněji se prosadili až v závěrečném dějství. V první periodě domácí hráči kladenského gólmana Brízgalu v bráně příliš neohrozili. A to měli k dispozici i dvojnásobnou přesilovku. Z té standardní šli naopak Melkou do vedení rytíři. Další vyložená šance Kladna skončila na brankové čáře.
Druhé dějství bylo na přesilové hry ještě bohatší a zároveň chudší na góly. To změnili ve třetí periodě hosté. Nejprve Kubík orazítkoval tyč a o minutu později se kotouč odrazil od sudího přesně na čepel rozjetého Hlavy, který si se sólíčkem poradil k radosti všech rytířů. Třetí přesnou trefu hostů přidala nová kladenská akvizice bek Suchánek. Jeho angažování se Jágrovu týmu vyplácí. Ve dvou utkáních nasbíral dva kanadské body za nahrávku a gól… Tyčka poté zazvonila po Vlčkově střele i za Brízgalou a Michajlov zabránil čtvrtému gólu na brankové lajně. Rytíři krátce na to zvedli ruce nad hlavu a slavili cenné tři body z derby. Příští utkání sehrají na vlastním hřišti ve středu s Porubou (18.00 hod.).

Branky a nahrávky: 9. Melka (Pitule, Račuk), 44. Hlava (Pitule), 49. Suchánek (Račuk, Machač).

HC Slavia Praha: Michajlov (Málek) – T. Duda, J. Novák (C), Jeřábek, Buchta, Sedlák, Veber, Barák – Vlček, Pšenička, Kružík – Všetečka, Kuťák, Šmerha – Šteiner, Slavíček, Jaroslav Brož – J. Doležal (A), Havrda, M. Ondráček.

Rytíři Kladno: Brízgala (Košarišťan) – Frye, Mikliš, V. Sorokin, S. Zacharčuk, Kehar (A), Suchánek, Ticháček – Melka, Plekanec (C), Jágr – Kubík, Marosz, Račuk (A) – Š. Jelínek, Machač, Bílek – Hajný, Pitule, Hlava.

Jan Murárik

 

 

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí