Kladno je výhru od baráže

Rytíři se i ve druhém domácím utkání vypořádali s Duklou a po výhře 5:3 (1:2, 1:1, 3:0) vedou v sérii 3:1 na zápasy.

"Musím říct, že jsme měli při Pekrově dorážce smůlu. A taky škoda chyby naší obrany, po které Jihlavští dali první branku. Teď my musíme, oni můžou hrát ve větším klidu," komentoval první třetinu Lubomír "Čužák" Rys. Rytíři se na své poměry v play off ujali po Jelínkově bekhendu rychle vedení a fanoušci už viděli třetí kladenskou výhru v sérii. Jenomže právě dva zmíněné smůlovaté momenty vrátily Jihlavu do hry. 

Naštěstí pro rytíře je Melka při střelecké chuti a třetím gólem ve dvou dnech srovnal skóre.  A bohužel pro domácí, Pekr také... Podobně jako na Dukle kladenským hráčům ujel, tentokrát nepřihrál, nýbrž malým blafáčkem vymíchal Cikánka. 

"Chyby nás hrozně sráží do kolen. Kluci se mi zdají bez šťávy. Potřebovali by gól, který by je nakopl," uvažovala po druhé třetině legenda kladenského hokeje Jaroslav Vinš. 

Rytíři jeho přání téměř okamžitě vyslyšeli. Do poslední periody totiž vstoupili s dvojnásobnou přesilovkou, kterou uzavřel Zikmund. A gól je vskutku nakopl. Honzíka chvili na to parádně prostřelil Rakušan Lakos. Hosté se do konce zápasu zmohli pouze na nastřelení tyčky. Hru bez gólmana nezužitkovali, zato v závěrečné minutě vypili kalich hořkosti až do dna...

Série se v pátek přesouvá na jihlavský led. V druhém semifinálovém duelu odvrátil Vsetín výhrou v Českých Budějovicích vyřazení. Stav téhle série je 3:1 pro Jihočechy.

Branky a nahrávky: 3. Jelínek (Zikmund, Lakos), 28. Svedlund (J. Strnad, Vampola), 41. Zikmund (Jágr, J. Říha), 44. Lakos (J. Strnad, Machač), 60. Vampola (Plekanec, J. Strnad) – 14. A. Zeman (J. Holý), 19. Pekr (Anděl), 31. Pekr (Klíma)

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – Kehar, J. Říha, Zajíc, Nash, Svedlund, Lakos, Zelingr – Jágr (A), Plekanec, Redlich – Melka, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

HC Dukla Jihlava: Honzík (Brož) – J. Pohl, Štebih, Matějíček, Kajínek (A), J. Holý, Suchánek, Půža – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Hrníčko, Osmík, Klíma.

-red-


Počasí Kladno

Předpověď počasí