Účko Gromadowski: V rumunském týmu jsou taky jenom lidi

Jeden z nejlepších univerzálů extraligy Marcel Gromadowski dnes nastoupí k dalšímu zápasu evropského poháru ve své kariéře. V tomto směru nejzkušenější hráč Kladna nabádá spoluhráče k chladné hlavě a maximálnímu klidu. Rumunského týmu z Galati (sportovní hala, 18.00 h.) se podle něj není proč bát.

Spočítal jste někdy, kolik zápasů v evropských pohárech už jste odehrál?
Nepočítal jsem to, ale jsou zápasy, a týkají se hlavně Ligy mistrů, ve které jsem odehrál čtyři sezony. Samozřejmě nezapomenu na finále této soutěže v roce 2008 v dresu Piacenzy. Bohužel, prohráli jsme ho...

Co byste ze svých zkušeností doporučil kladenskému týmu?
Buďme pozitivní. Vždyť je to normální volejbalové utkání. Není čeho se bát, není proč být rozklepaný. V rumunském týmu jsou také jenom lidi a míč je stejně kulatý pro oba týmy (usmívá se). 

Slyšel jste o rumunském volejbalu?
Vím o něm, že v tamní lize jsou tři čtyři dobré týmy. Liga u nich silná není. Rumunský klubový volejbal patří k evropskému průměru.

Minulou sobotu jste za Kladno odehrál prestižní duel s mistrem extraligy Českými Budějovicemi a zažil jste slavné vítězství Kladna za tři body. Značí to, že kladenský tým už je výkonnostně na svém vrcholu?
Stále to není náš vrchol. Ještě jsme nezahráli našich sto procent.

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí