Adam Kozak: Sportovní gympl mi hodně dává

Patří k nadějím kladenského volejbalu i do sestavy mládežnické reprezentace. V minulé sezoně zažil vítězství svého týmu v Českém poháru a extraligové finále. Nyní je opět členem lídra tabulky a navíc se jako student Sportovního gymnázia Kladno v únoru umístil mezi jeho osobnostmi. 

V Kladně i na gymnáziu jste rok. Splnilo vše vaše očekávání?
Sportovní gymnázium je naprosto skvělé. Učitelé i učitelky mně vycházejí maximálně vstříc. Jsou ochotní si se mnou domlouvat termíny zkoušek i přihmouřit trochu oko nad některou absencí. Sportovní gympl mi hodně dává. Vážím si také toho, že škola oceňuje své studenty a sportovce. Je mi ctí být mezi vybranými za loňský rok. Ne všichni na gymnáziu o těch druhých vědí, co dělají, čím se zabývají. Na tradičním vyhlašování se aspoň skupina vybraných představí.

Ubírá se i vaše volejbalová kariéra směrem, který jste si vytyčil?
Neuměl jsem si představit, jak těžké je z mládežnických kategorií přejít do dospělého volejbalu a ke všemu ještě v tak špičkovém klubu, jaký je v Kladně. 

Zvládáte naskakovat v prvním týmu, pomáháte rezervě i juniorům. Kam podle vás tahle mužstva v současné sezoně spějí?
Doufám, že všechna tři mužstva splní, na co mají. To znamená áčko vyhraje extraligu, béčko postoupí do druhé ligy a junioři do extraligy (usmívá se). 

Jan Murárik

kozakadam

Adam (uprostřed) hraje ve svém věku v jednom týmu s mistrem extraligy Sobotkou (vpravo)


Počasí Kladno

Předpověď počasí