Kladno je v projektu efektivní úspory energií

V Kladně po dva březnové dny diskutovaly desítky evropských inovátorů v oblasti energetiky prestižního mezinárodního projektu SPARCS.

Do města se sjeli zástupci měst a odborných organizací z Finska, Ukrajiny, Německa, Portugalska, Řecka, Islandu a dalších evropských zemí. Hosté si prohlédli nově zrenovovaný kladenský zimní stadion i areál Sletiště a přilehlé okolí, které má být součástí budoucí energeticky pozitivní čtvrti. Tedy oblasti, která dokáže pokrýt svou spotřebu elektrické energie z vlastních zdrojů. 
Pro Kladno je diskuse o energetických komunitách podstatná také z důvodu spuštění nového byznys modelu pro městskou společnost TEPO. Střechy vybraných škol, sportovišť i magistrátních budov. Tam všude by v budoucnu město chtělo umístit fotovoltaické panely a vyrábět elektřinu ze slunce. Měla by pokrýt větší část spotřeby městských budov a případné přebytky by se mohly převádět i mezi jednotlivými objekty či do sítě. Nově připravovaný byznys model by městu ročně uspořil miliony za energie.

-red-
Foto: Kg


Počasí Kladno

Předpověď počasí