Bářiny "Liškoviny". Šaty a obleky

Každý týden se na našich stránkách potkáváte s Barborou Liškovou (24), fejetonistkou, glosátorkou a přítelkyní hokejisty Davida Růžičky, která exkluzivně pro Vaše Kladno píše svoje úvahy pod názvem Bářiny "Liškoviny".

Barbora na Metropolitní univerzitě Praha vystudovala mediální obor, předtím absolvovala tvůrčí psaní na Literární akademii. V Kladně maturovala na Sportovním gymnáziu.

- red -

liska

Šaty a obleky

Plesová sezona je oficiálně zahájena, o tom nemůže být pochyb. S přelomem nového roku se totiž již tradičně otevřely dveře kulturního domu dokořán a týden co týden pohlcují po zábavě lačnící davy. Nechme však tentokrát plesovou zábavu stranou a podívejme se na všechny ty přípravy, co předcházejí odložení kabátu v šatně. Je to totiž tak trochu alchymie…

Ženy jsou samy o sobě dosti specifická skupina. Rády se líbí, rády jsou předmětem závisti jiného dámského pohlaví a středem pozornosti toho opačného. Z toho vyplývá jedna věc. Takový ples je pro ně něčím mimořádným. Ostatně jedna má kamarádka to kdysi řekla naprosto přesně: „Myslím si, že na běžný den si sama se sebou dám práci tak na 80 %, když jdu na ples, je to 200 %!“ Ples je totiž místo, kde se mohou ukázat v tom nejlepším a nejnačinčanějším světle. Nikde jinde už nebudou vypadat líp, nikde jinde nebudou mít možnost tak moc zazářit. 

A aby to tak bylo, začínají přípravy už dlouho před plesem. Pomineme-li výběr, či koupi nových šatů, začíná to zpravidla koupelí, mytím vlasů, pleťovými maskami, lakováním nehtů, čištěním zubů, pokračuje precizním make-upem, fénováním, kulmováním, lakováním, zatahováním břicha, roztržením punčoch a hysterickým hledáním nových, výběrem šperků, bot, finálním přepudrováním a kontrolou velikosti vlastního pozadí v zrcadle. Ano, některé z nás se v tento moment převlékají a výčet posledních činností se opakuje. A pak se po čtyřech hodinách možná konečně vypravíme.

A jak jsou na tom naši mužští spoluobčané? Necelou hodinku před plesem si vůbec uvědomí, za jak dlouho ples začíná, osprchují se (někteří), nagelují se (někteří), převléknou se do obleku, navoní a další půlhodinu hledají lístek na ples. 

A pak se obě tyto skupiny potkají u baru, na tanečním parketě, večer se pomalu mění v noc a zábava roste. A přesně v ten moment je úplně jedno, kdo se jak dlouho na večer chystal. Někomu se rozmaže o sklenici sektu rtěnka, jiný propotí v zápalu tance košili. Ale přesně o tom to celé vlastně je. Tak koukejte letos protančit střevíce! 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí