Jako na houpačce. Z hrozby debaklu SK vykřesal bod

První jarní kolo fotbalový SK zvládl i nezvládl. Domácí vedli dlouho o dva góly, ale hráči SK zabrali a sahali zase po výhře oni. Louny – Kladno 4:3 po penaltách (2:0).

Úvodní desetiminutovka hosty ukolébala. Měli více ze hry a Louny čekaly, co s nimi druhý tým tabulky provede. Na hřišti posledního měl totiž za úkol od vedení klubu vyhrát. A protože se nic hrozného nedělo, posily Loun zavelely k ataku Tesařovy branky. Ten chytal, jak nejlépe umí, ale dvěma gólům v prvním poločase po bleskových výpadech nezabránil. Kladenští jako kdyby v tu dobu na hřišti nebyli. 

Po změně stran poslal trenér Pihávek na plac místo Junga aktivnějšího Skořepu a hra hostí se citelně zvedla. Bořík toho využil k úpravě skóre a vrátil Kladno do zápasu. Lounští v té době delší dobu takřka nepřekročili půlící čáru. Ovšem když se jim to podařilo, šli na Tesaře v sólu i čtyři najednou. Další podobnou hrozbu uhasila kladenská obrana jen za cenu faulu v pokutovém území. Obě jasné tutovky domácích skvělý Tesař zneškodnil. Nestačil jen na dorážku centru, která potřetí skončila za jeho zády. Hosté odpověděli pět minut před koncem Skořepou, který skvěle trefil z chumlu v šestnáctce. 

Trenér Pihávek ještě zvýšil intenzitu povzbuzování týmu. Ten ještě jednou pořádně zabral a v 89. minutě vyrovnal. Krátce poté měl Štoncner ještě šanci dát domácím poslední ránu, ale nepovedlo se. Z nuly se tak najednou Kladnu nabízely dva body za výhru v penaltovém rozstřelu. Radovali se však Lounští. 

„V prvním poločase jsme místo převahy předváděli zmatky. Z nich plynuly naše dvě fatální chyby. Ve druhém poločase jsme hráli náš fotbal a hráči se přesvědčili, že když hrají náš kladenský fotbal, soupeře přehrávají. Škoda, že se nám nepovedlo dát ten čtvrtý gól,“ shrnul utkání Ivan Pihávek.

Kladenští odehrají další kolo doma s Litvínovem (sobota, 10.15 hod.).

Sestava SK: Tesař - Suchý, Pechr, Hanzlík, Kalina, Štoncner, J. Procházka, Veselý, Šíma, Bořík, Jung (Skořepa)

Góly SK: Bořík, Skořepa, Štoncner

Jan Murárik

lounyjen

Jen krůček od návratu na trávník byl Pavel Bartoš

lounytabulka


Počasí Kladno

Předpověď počasí