Rytíř Růžička: Hraji tvrdě, tak jsem zvyklý

Z posledního zápasu Rytířů v Kadani kladenského obránce Davida Růžičku vyřadilo zranění. Zhmožděný kotník jej ale limitoval už předtím. Dnes už by proti Frýdku Místku (18.00 h.) měl opět nastoupit. 

Zranění vás vyřadilo z celého zápasu, ovšem v poslední době se jako zdravý hráč propadáte sestavou. Co se dá dělat, abyste se vrátil do druhé či přímo do první lajny, kde jste hrával?
Přidávat si tréninkové dávky. Proto si pod dohledem trenéra Honzy Krégla přidávám ranní tréninky na ledě a jeden trénink navíc mám i v posilovně. Snad je to ta nejlepší cesta, jak získat zpátky lepší formu a zařadit se tam, kde jsem hrával.

Podle některých fanoušků byste měl zlepšit trochu i disciplínu na ledě…
Nemyslím si, že bych byl nějak zvlášť nedisciplinovaný. Takhle hraji každou sezonu, hraji tvrdě. V poslední době se mi zdá, že tvrdší hra je posuzována až moc citlivě. Připadá mi, že jsou zvýhodňováni útočící hráči. Obránci se jich jen dotknou a jdou ven. 

V téhle sezoně se Rytířům daří, ať je na marodce téměř jakýkoli hráč. Je to dané silnými individualitami v sestavě, nebo v síle celého mužstva i s náhradníky?
Určitě je to partou. Zápasy může rozhodnout jakákoli pětka. Máme vyrovnaný a hodně zkušený tým. Myslím si, že můžeme extraligu nakonec udělat.

Ve Frýdku Místku jste na velkém kluzišti vyhráli. Přitom jste předvedli vynikající výkon. Můžou se dnes fanoušci těšit na stejný výkon?
Tam jsme hráli zřejmě na maximálních možných rozměrech. Frýdek má kvalitu v hráčích z Třince. Věřím, že fanoušci budou s naším výkonem spokojení, i když to asi nebude taková přestřelka, jako s Mostem nebo Kadaní. Ale tři body zůstanou doma.

Jan Murárik

davidjan edijpg

Jan Edie Krégl a David Růžička

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí