Hokejové Retro si hvězdy z Kladenska užily

Hokejisté HC Kladno 88 Kovárny se v tradičním Retro zápase utkali s fotbalisty FC Čechie Velká Dobrá. Utkání vládlo, jak už název napovídá, retro hokejové vybavení i retro výkony některých hokejových osobností. 

Gólman Kolísek například strážil bránu fotbalistů ve výstroji podobné té, kterou používal slavný gólman sovětské sborné Vladislav Treťjak. Velká Dobrá se pod vedením předsedy Lády Dufka sešla v hojném počtu. K nejlepším doberským hráčům patřili Radek „Ťapina“ Vinš, David „Dejw“ Kubr nebo prostorově výrazný Roman Brychta.

V dresu Kováren se objevila spousta známých vyvrhelů, hokejistů i ortodoxních nehokejistů: Martin Kuthan, Jirka Dudáček, Honza Kruliš, Eda Mostl, Ondra Kruliš, Jarda Březina, František Veselý, Láda Náprstek st., Láda Náprstek ml., Karel Hanáček, Zdeněk Folprecht st., nebo třeba jemný intelektuál Josef „Gumovka“ Roubal. Kovárny dále „posílili“ také známý kamenno-žehrovický sledge-hokejista Luděk Maulis, fotbalista SK Kladno Tomáš Procházka anebo kladenský boxer Míra Juna. Do brány Kováren se v retro výstroji neohroženě postavil mladej Šimáček.

Utkání řídil známý a odvážný kladenský sudí a milovník C2H5OH Pinda Řešátko a časoměrnou kostku bravurně obsluhovala legenda kladenských rozhodčích a časoměřičů pan Novák. Zápas, který sledovala více než stovka diváků, začal opatrným rozbruslením. Například Honza Kruliš se odvážil na starých kožených kanadách bruslit pozadu až po deseti minutách pečlivého nácviku. 

Po úvodní buly zamkla elitní formace Kováren Náprstek ml., Maulis, Procházka, Náprstek st. a Juna doberské v jejich obranném pásmu. V tlaku pokračovala i Kuthanova formace s Dudáčkem a Mostlem. Kovárenská lajna bratrů Krulišových s Březinou, Hanáčkem, Roubalem a Veselým také dostala doberské pod tlak. 

První gól utkání tak inkasovala Dobrá, když nekoncentrovaný Kolísek nestačil na famózního Náprstka staršího, který mu se svou rovnou hokejkou nedal při samostatném úniku sebemenší šanci. Další gól vsítil Náprstek mladší po přesné přihrávce svého údajného otce. Za stavu 3:0 se konečně prosadili fotbalisté a Šimako v kovárenské bráně poprvé kapituloval. Poté již fotbalisté neustále dotahovali. 

V záplavě gólů vynikla nádherná branka kovárenského Jirky Dudáčka, který z nebohého Kolíska udělal sněhuláka a navždy ho zesměšnil kolosálním forhendovým blafákem. Cenné vítězství slavili Kovárenští, když se ukazatel skóre nakonec zastavil na stavu 8:5 ve prospěch borců v retro výstrojích.

Nutno zdůraznit, že během celého utkání všichni hráči poctivě dbali na dodržování pitného režimu a padlo minimálně 7 litrů svařáku. V průběhu komerčních přestávek většina hráčů zodpovědně pila i rum a zelenou. 

Po skončení zápasu se diváci mohli vyfotit s kladenskými legendami v nádherných starých výstrojích. Za zmínku stály například výstroje Honzy Kruliše, Lády Náprstka, Karla Hanáčka, Martina Kuthana, Luďka Maulise a hlavně překrásné kožené brusle Ondry Kruliše, které měly ještě originální cenovku 180 Kčs!

Po vysprchování, spojeném s bodováním ohanbí a šourků, se většina borců odebrala do restaurace kulturního domu ve Velké Dobré, kde předseda Láda Dufek uspořádal velkolepou pohanskou oslavu života. Podával se vynikající guláš, slanina, taliány a samozřejmě spousta piva a likérů.

Opět proběhla tradiční soutěž v hlasitostním zpěvu, kde měly navrch Kovárny, které dotáhly k vítězství elitní lajna Folprecht, Maulis, Březina, Kruliš a Veselý. Třeba takové skladby jako Slepička kropenatá, Dudy je homosexuál nebo Kladenský kostelíček v jejich skvostném nastudování by jistě patřily k ozdobám známého pořadu Sejdeme se Na Vlachovce. 

V průběhu večera proběhla samozřejmě i obligátní Chilli Challenge, pojídání domácích chilli papriček Ludˇka Maulise, při které zvítězil a ve stejnou chvíli i zkolaboval doberský Maďar a vydal se na svoji dvacetiminutovou mystickou pouť na uzamčené toaletě. 

Před půlnocí se ovšem obličeje všech nadšených sportovců začaly rozmazávat, hlasy slábnout, některé slabší žaludky vyprazdňovat horní cestou a nadešel čas se rozejít do svých domovů. Tak tedy na dalším Retru na shledanou.

Luděk Maulis

retrobratri

Bratři Krulišové pozorují, co způsobili vyhozením puku...

retrodudackovi

Dudáčkovi to pořád jezdí parádně

retrofotbalova

Fotbalová Velká Dobrá hrála v dresech Kováren

retrohckladno

HC Kladno 88 Kovárny

retrohonza

Honza Kruliš sehnal nové brusle

retrokdyz

Když si nechcete sundavat rukavice, kustodi pomohou

retrokolisek

Kolísek právě inkasuje...

retrokovarnam

Kovárnám šéfoval ředitel Dufek

retroludek

Luděk Maulis z Beatles Revivalu

retromartin

Martin Kuthan předvedl svůj historický dres a jako vzpomínku na staré časy přidal "artisku"

retromisto

Místo rumu se před zápasem podávaly bublinky

retronaretro

Na retro zápas se Náprstek vyšňořil stylově

retronastridackach

Na střídačkách se podával horký punč

retroproti

Proti Kovárnám si zahrál také fotbalista Tomáš Procházka

retroprochazka

Procházka Kolíska neprostřelil

retroutok

Útok zakládá Luděk Maulis

retrozakladni

Základní vybavení hráčů retro utkání

retrozakovarny

Za Kovárny chytal v retro výbavě Koleso Kolísek

 

 

 

 

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí