Doksy si na turnaji zastřílely

Na nové umělé trávě ve Švermově bylo v sobotu sehráno 2. kolo zimního turnaje. K jednomu ze zápasů nastoupil favorizovaný účastník IB tř. SK Doksy proti účastníku III tř. Slavoji Kladno. A jak to dopadlo? SK DOKSY - SLAVOJ KLADNO 12:0 (3:0).

Doksy vletěly na soupeře jako tajfun a již ve 3. min. se ujaly vedení. Poté však překvapivě převzal iniciativu Slavoj, vytvořil si mírnou převahu, tlačil se do útoku a přinutil brankáře Kierika předvést něco ze svého umění. Ovšem zkušenější a hlavně fotbalovější Doksáci využívali každý získaný míč k bleskovým protiútokům a závarům před brankou Slavoje, což dokázali ve 21. a 32. min. proměnit ve tříbrankové vedení. První poločas proto skončil pro Slavoj poměrně krutě. Ač měl optickou převahu, odcházel do přestávky s tříbrankovým mankem.

Do druhé půle nastoupil Slavoj pouze v 10 hráčích, když odstoupil totálně vyčerpaný Rohusch a na střídání nikdo nebyl. Zato soupeř, který točil 14 kvalitních hráčů, rozjel hned od začátku kolotoč. Rychlou kombinační hrou často stavěl hráče Slavoje do role statistů i v koncovce byl přesný, takže skore utěšeně narůstalo. Jedinou vážnější překážkou byl brankář Kraus, který ještě mnohému zabránil. Sympatické bylo, že deklasovaný Slavoj nerezignoval a do konce utkání se snažil čelit drtivým nájezdům. Vysvobození mu přinesl až závěrečný hvizd rozhodčího Čechovského, který s asistenty Masopustem a Štětinou se svého úkolu zhostili na výbornou, což jim slušnou a korektní hrou usnadnila obě mužstva!

Branky: Plejner 3x, Pereira 3x, Škvára ml. 2x, Samek, Větrovec, Havelka, Böhm.

Doksy: Kierik - Havelka, Pereita, Škvára ml., Böhm, Plajner, Samek, Kafka, Heberstein, Steckovič, Větrovec, Urban, Vincenc, Koška. Trener: Škvára st.

Slavoj: Kraus - Hroneš, Kovář, Bokr, Böhm, Kalina, Vlk, Rohusch, Štefek, Rejcha, Matoušek.

V sobotu se hrál ještě zápas 2. kola Vel. Přítočno - Dubí 4:1. Předehrány byly zápasy: Vinařice - Slovan Kl. 7:2 a Švermov - Vel. Dobrá 3:2.

V 1. kole byly tyto výsledky: Vel. Přítočno-Slovan Kl. 4:1, Vinařice-Slavoj Kl. 3:1, Vel. Dobrá-Doksy 2:0, Švermov-Dubí 3:3.

- red -


Počasí Kladno

Předpověď počasí