Adam Kozak: Češky jsou hodnější než Polky

Před rokem se z Poláka proměnil v Čecha, letos posílil volejbalové Kladno a začal studovat v kladenském sportovním gymnáziu. Adam Kozak (17), který se už představil v utkání před domácím publikem, je pod vysokou sítí považován za jeden z velkých evropských talentů. Zítra v zápase proti Ústí nad Labem má šanci na repete.

Naskočil jste na chvilku proti Ostravě, svému bývalému týmu. Jak se vám hrálo?
Už je to dávno, kdy jsem v Ostravě působil (usmívá se), je to až na jednoho hráče úplně jiný tým. Takže jsem ten zápas osobně nějak zvlášť emotivně neprožíval. Když jsem poprvé střídal, tak jsem samozřejmě byl hodně nervózní, ale snad jsem to zvládnul v pohodě.

Před vámi je letos na jaře velké dilema. Kývnout na juniorský evropský šampionát a do konce sezony už za Kladno nenastoupit, nebo odmítnout a zkusit s Kladnem vybojovat svůj první mistrovský titul v mužích...
Přiznávám, že je to pro mě strašně těžké rozhodování. V Kladně se mnou vážně počítají mezi náhradníky, kdyby se někdo zranil, což se, nedej bože, může stát. Přesto stále nejsem rozhodnutý. Na to zatím nedokážu dát jasnou odpověď.

Přijel jste do Kladna z Beskyd, jak jste se za těch více než čtrnáct dnů aklimatizoval?
Všechno je super. Všechno mám blízko bydliště, školu i halu na tréninky. Ve škole mně učitelé vycházejí vstříc, v klubu se mi trenéři věnují individuálně. 

Jste v Kladně s přítelkyní?
Jsem tu bez přítelkyně. Je české národnosti a zanechal jsem ji v Ostravě, protože jsem se do Kladna stěhoval narychlo. Je to pro nás těžké období.

Liší se významně Češky od Polek?
Češky jsou hodné ženy, Polky jsou méně hodné ženy (směje se).

Češtinu zvládáte bez potíží?
Za ten rok jsem ji vypiloval do maxima (směje se). Samozřejmě, (velmi dobře vyslovuje ř, pozn. red.) rodný jazyk to není. 

Jan Murárik

kozakvzapase

V zápase s Ostravou Adam poprvé zakusil, jak chutná kladenská atmosféra

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí