Jaromír Bureš: Až prosincový provoz ukáže, kde je potřeba problém řešit

Ředitel Oblastní nemocnice Kladno Jaromír Bureš se musí od zítřka vypořádat, podobně jako většina jeho kolegů v Česku, s nezvyklou personální situací. Zajímalo nás, jak se promítne do chodu jeho zdravotnického zařízení.

Co se od prvního prosince bude dít v kladenské nemocnici?
Lékaři se rozhodli, že od prvního prosince budou dodržovat zákoník práce. Takže nebude možné obsadit personálně oddělení tak, jak bývalo zvykem. S tím musíme pracovat způsobem, abychom mohli nadále jet v režimu dvacet čtyři hodin sedm dnů v týdnu. Akutní případy určitě zajistíme. Některé plánované úkony budeme muset trochu tlumit.

V kterou denní či noční dobu bude v nemocnici nejméně lékařů kvůli tomu, že mají dle zákoníku práce vyčerpané přesčasy?
Po noční odejdou lékaři domů a méně jich zůstane na denním režimu dopoledne. Večer a odpoledne bude nemocnice zabezpečena, jak je zvykem. Až prosincový provoz ukáže, kde je potřeba problém řešit.

Na sociálních sítích nemocnice stále visí náborové inzeráty pro obsazení některých oddělení lékaři i sestrami. Nabízíte na první pohled velmi vysoké částky. Hlásí se vám větší množství lidí?
Moc jich není. Pořád tu hraje velkou roli blízkost Prahy. Kladno již nějakou dobu prožívá střídavě dvě personální fáze – přílivovou a odlivovou...

Jan Murárik


Počasí Kladno

Předpověď počasí