Justin Svoboda: Na festivalu nezůstávejte u jednoho druhu piva

Jeho hlas i tvář je součástí kladenského Pivního festivalu od jeho vzniku před dvěma roky. Návštěvníky od dnešního dne až po neděli provede také třetím ročníkem. Tváří týdne je moderátor Justin Svoboda. 

Lze podle vás o kladenském Pivním festivalu již říkat, že je tradiční?
Osobně mám pocit, že ho lidé nejen v Kladně vzali za svůj, tedy se dá po dvou ročnících hovořit o tradici. Stává se nedílnou součástí kulturního života v Kladně. Městu Kladnu se podařilo zajistit na všechny tři dny festivalu vynikající kapely. Věřím, že vás zaujmeme také my, s mým kolegou moderátorem Honzou Lukavským.

Oproti loňsku se představí o dva pivovary víc, tedy sedmnáct, počet druhů či stupňovitosti piv zůstává přes padesát. Ovšem jejich obliba u konzumentů podléhá módě. Co letos mezi pivaři na festivalech frčí?
Obecně se dá říct, že letošní pivní trend směřuje k nižší síle svrchně kvašených piv. Mě těší, že kladenský festival je pouze o velké kvalitě všech nabízených piv, že si pivovary nedovolí chuť návštěvníků ošidit či podcenit. V Kladně se velmi dbá na kvalitu.

Co letos návštěvníkům doporučujete?
Aby si na festival vyhradili co nejvíce času a zkusili ochutnat co nejvíce druhů. Nezůstávejte u jednoho nebo dvou svých oblíbených. Rozšiřte zážitky, ať máte o čem vyprávět (usmívá se).

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí