Pavel „Hakim“ Majer: Tahle Noc je hlavně o domácích tvářích

Příští čtvrtek se v Kladenské sportovní hale uskuteční 14. turnaj bojových umění Noc válečníků. Tváří týdne je majitel podniku a hlavní organizátor Pavel „Hakim“ Majer. 

Proč bychom měli přijít na Noc tentokrát?
Je extra kladenská. Většinu duelů obstarávají kladenští bojovníci. Už v Kladně máme opravdu dobré závodníky, takže je na co koukat. Fanoušci bojových sportů uvidí dva titulové zápasy asociace WKN. Jeden národní, o ten si zabouchá Jakub Ibl v supertíze, a jeden mezinárodní, v něm půjde Tereza Dvořáková. Vše podle pravidel K1. U Kuby je zajímavé, že oproti prvnímu ročníku nabral zhruba dvacet kilogramů závodní váhy.

Noc je pouze o K1?
Kdepak, populární MMA nelze vynechat (usmívá se). Ve váze do 78 kilogramů se představí Marek Pešta, známá kladenská postavička. Chtěl jsem i supertíhu, oslovili jsme Alexe Cvernu, ale jak známo, onemocněl a zatím se na návrat do ringu nechystá. Ve hře je i box v podání Karla Hořejška. Účast potvrdí či odmítne po tomto víkendu, kdy startuje v Německu v prestižním duelu. Bouchat na Noci chce, jen neví, jak na tom bude. Soupeře má prý domluveného. Zatím však s Karlem nepočítáme. 

Chystáte se někdy pro MMA v Kladně postavit místo klasického ringu populární klec?
Už jsem dohodnutý s asociací MMAA, že bychom ji možná postavili na příští Noci válečníků. Ta je na programu letos v říjnu a její základ tvoří osmičlenná pyramida žen v rámci turnaje Girl Power Boxing. Chceme ukázat, že holky v ringu umějí stejně jako kluci. Byl by to první turnaj GPB v Čechách. 

Jan Murárik

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí