Rytíři jsou krůček od extraligy

Hokejoví rytíři porazili doma Motor České Budějovice 4:2 (0:0, 3:1, 1:1). Extraligu už mají za dveřmi. V neděli by doma se svými věrnými fanoušky mohli slavit. 

"Tahle třetina byla hodně dietní, rozpačitá. Nestřílíme," konstatoval po úvodním dějství Lubomir "Čužák" Rys, bývalý ligový hokejista Kladna. "Jako kdyby se něčeho báli," připojil se s hodnocením jeho spoluhráč Jaroslav Vinš, sedminásobný mistr ligy. "Nemám o kluky obavy. Přinejhorším vyhrajeme u nich," pokrčil rameny Zdeněk Müller, další z legendárních kladenských mistrů, který před šestnácti roky dostal jako trenér Kladno do extraligy. Na střely skončilo úvodní dějství 12:12, přičemž nejvíce to hořelo před Cikánkem. 

Ani ve druhé periodě hokej nepřipomínal, že jde domácím o splnění cíle v podobě vytoužené extraligy. "Pořád jsme vystrašení," utrousil František Kupec, exprezident hokejového Kladna z počátku devadesátých let. Z letargie legendy i ochozy zimního stadionu probral gól Melky v první přesilovce utkání. Puk se k němu dostal po pěkné kombinaci Plekanec - Zikmund. Hra se tím ovšem nezvedla. O chvíli později hosté vyrovnali, ale rytíři si vzali vedení zpátky. Tentokrát se radoval Zikmund. Nejdůležitéjší branku z pohledu domacích přidal vzápětí Jágr. Plekanec pro něj vybojoval v rohu puk a majitel Rytířů ho do brány dostal skrze dvoje "housle". Veledůležitá byla, protože hosté na začátku závěrečného dějství snížili. "Teď je to hra na zaháněnou. Jenom.vyhazujeme," utrousil po deseti minutách "Čužák".
Ve zbytku zápasu se hra rozdrobila. Fanoušci Kladna trnuli do poslední minuty, v níž Hořava pojistil vítězství gólem do prázdné branky. V pátek se oba týmy střetnou na jihu Čech v letošní baráži naposledy. 
V souběžně hraném utkání Pardubice zvítězily v Chomutově 7:5 a zajistily si setrvání v nejvyšší soutěži.

Branky a nahrávky: 30. Melka (Zikmund, Plekanec), 36. Zikmund (Lakos, Jágr), 37. Jágr (Plekanec, Zikmund), 59. P. Hořava – 32. Z. Doležal (M. Novák), 41. Z. Doležal (Gilbert)

Rytíři Kladno: Cikánek (Brízgala) – J. Říha, Kehar, Nash, Zajíc, P. Hořava, Lakos, Svedlund – Jágr (A), Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola (A), J. Strnad (C) – Jelínek, Machač, Melka – Hajný, T. Kaut, Š. Bláha.

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Strmeň) – Plášil, M. Jandus, Vydarený (A), Kachyňa, Kutlák (C), Prospal ml. – M. Novák, Gilbert, Z. Doležal – Beránek, Doktor, P. Novák – Karabáček, Šimánek, Babka – Čermák (A), R. Přikryl, Heřman – Dančišin.

Diváci: 5 028

-red-

Foto: Jiří Hokův a red

cuzakhok

"Čužáka" přišel o druhé přestávce pozdravit slavný fanoušek českého národního týmu 

 

tabule9

 

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí