Trenéři o zápase Motoru s Rytíři. Výhra Kladna nic neznamená

Kladno vede v semifinálové sérii nad Českými Budějovicemi 1:0. Dnes (17.30 h.) domácí budou chtít skóre srovnat, Rytíři naopak zabojují o dvouzápasový náskok, výbornou výchozí pozici pro následující dva domácí duely. Trenéři Motoru a Rytířů zhodnotili včerejší utkání.

Luboš Rob (asistent trenéra Motoru): „Do zápasu jsme vstoupili dvěma nebo třemi střídáními podle našich představ. Jenže Kladno mělo o něco lepší pohyb a pasážemi, kdy jsme se nedokázali dostat do útočné třetiny a neměli dobrou rozehrávku, jsme začali být pasivnějším týmem. Důležitá byla přesilovka pět na tři, žádnou jinou jsme neměli. A když padl vyrovnávací gól a hned v dalším střídání hosté znovu strhli vedení na svou stranu, ukázalo se, že v takovém zápase to bývá zlomový moment. O druhé přestávce jsme hráčům říkali, že jednou akcí dokážeme vývoj zápasu zlomit a udržet nerozhodný stav do prodloužení, kde už se mohlo stát cokoliv. Bohužel se to nepovedlo… Do dalšího utkání musíme nastoupit s čistou hlavou a chceme ho samozřejmě zvládnout.“

Pavel Patera (asistent trenéra Kladna): „Do utkání jsme vstoupili dobře. Začátek byl vyrovnaný a dlouho platil nerozhodný stav, který možná vyhovoval víc nám. Důležitá pasáž přišla v oslabení tři na pět, které jsme naštěstí přežili. Za druhý klíčový moment považuji rychlou reakci na vyrovnávací gól domácích. Náš tým předvedl výborný výkon, je to ale pouze první krok, jedno vítězství vůbec nic neznamená. Čekáme, že série bude vyrovnaná.“