Rytíř Říha: Chci ještě zažít postup do extraligy

Před lety došel v dresu jihlavské Dukly i přes Kladno až do extraligy. Dnes v dresu Rytířů začíná na jihlavském ledě semifinálovou sérii play off právě proti Dukle. Obránce Jiří Říha chce letos zopakovat svůj velký hokejový zážitek!

Co se vám okamžitě vybaví, když slyšíte Dukla Jihlava?
To je jasné - postup do extraligy. To je zatím to nejkrásnější, co jsem ve své hokejové kariéře prožil. Teď se do Jihlavy vracím jako soupeř (usmívá se). Jsem zvědavý, jak mě přijmou fanoušci... Budu hrát naplno, chci vyhrát a chci zažít ten pocit z postupu ještě jednou. 

Jak asi nyní v jihlavské kabině vnímají Kladno?
Myslím si, že v téhle fázi play off je i jim úplně jedno na koho jdou. Prostě se musíte na soupeře co nejlíp připravit. Víc než stoprocentně. Naše výkony jsou teď parádní. Věřím, že budeme zápas od zápasu ještě lepší. 

V čem je Jihlava silná?
Celkově má dobře sestavený tým. Jsou silní v oslabení, přesilovky teď extra dobré nemají. My musíme naše přesilovky využít a dát z nich Dukle co nejvíc branek. Divák se může těšit na super hokej. 

Jsou něčím zápasy play off v Jihlavě zvláštní?
Člověka až mrazí z atmosféry na stadionu. Ale to samé je teď i v Kladně. Vždyť na nás chodí téměř pět tisíc lidí, což není obvyklé. Před takovou kulisou se cítíme mnohem líp a myslím si, že i hokej vypadá jinak, než když přijde tisícovka (usmívá se). 

Využijete ve svůj prospěch větší jihlavské kluziště?
Využít se dá. Máme mezi sebou rychlé hráče, kteří dokážou přejít v souboji jeden na jednoho. Tak záleží na nich, jak si poradí s jihlavskou obranou. Pro nás obránce je důležité, abychom měli protihráče víc u sebe. 

Někteří fanoušci se vás naším prostřednictvím ptají, co znamená vaše bohaté tetování a jak si necháte potetovat druhou paži?
Na ruce a hrudi mám tetování, které se vztahuje k mé rodině. Na koleno jsem si nechal zobrazit symbol, který se vztahuje  k Polynésii. V tom chci na noze pokračovat. Mně se polynéský design líbí. Co si dám na druhou ruku, to ještě promyslím. Třeba už na ní něco bude letos v létě (směje se). 

-red-

Foto: archiv JŘ a Josef Poláček

rihatetovani

Jiří Říha a jeho tetování


Počasí Kladno

Předpověď počasí