Tomáš V. Hron: Doma mám skvělé zázemí

Červnový konec divadelní sezony se blíží. Mnohé z nás možná napadne, že herci posledních čtrnáct dnů dojedou na setrvačník, který by se neměl zbytečně přetáhnout. To každopádně neplatí o členu činohry Městského divadla Kladno Tomáši V. Hronovi. Pro něj bude následujících čtrnáct dnů dost hektických. 

Jezdíte alternovat do Národního divadla, v Kladně dohráváte sezonu v inscenacích Hra, která se zvrtla či Modrý pavilón, tuto neděli pořádáte herecký workshop. Dále vás koncem června čeká premiéra v roli režiséra, poslední červnový pátek se podílíte na divadelních Dionýsiích, do toho tvoříte na objednávku webové stránky. Zapomněl jsem na něco?
(směje se) S manželkou Barčou doděláváme pohádkovou knihu pro děti s ekologickým podtextem. Termín vydání ještě neznáme, ale sehnali jsme skvělého sponzora. O všem kolem ní vás snad brzy budeme informovat. 

Dá se taková aktivita zvládnout v pohodě psychicky i fyzicky?
Nemyslím si, že jsem tím v hereckém svět výjimečný. Náročné to je, ale zvládnout se to musí, stejně jako musíme splácet hypotéku. A k tomu všemu mám doma skvělé zázemí. Nedokážu si přestavit, že bych doma měl partnerku, která by nevěděla, co naše profese v divadle obnáší. 

A tvorbou webových stránek odpočíváte od divadla?
Dá se to tak říct. Baví mě to a tvořím je jak nejlépe dovedu za nízké ceny. Beru to také jako přivýdělek.  

V neděli pořádáte pro zájemce herecký workshop. Co se v něm účastníci dozví?
Doufám, že hodně o hereckých základech. Pojedeme osm hodin s přestávkou. Od příští sezony by hereckých workshopů pro veřejnost v divadle mělo být více. Každý na jiné téma. Například technika herectví, režie, dramaturgie, zvuk, světla a podobně. 

Předposlední červnovou neděli má v Kladenském divadélku premiéru hra divadelního souboru Kladina Černé Madony. Vy ji režírujete. Jak jste se k amatérské Kladině dostal?
Oslovili mne s textem od Jirky Homoly a nabídli mi rovnou režii hry. Text je skvělý, až mi je líto, že se realizuje jenom v divadélku. Madony jsou úžasné a zaslouží si velké divadlo. Jirka Homola vůbec píše texty ve skvělé kvalitě a Kladinu tím pozvedává nad rámec běžného amatérského souboru. 

Po tradičních Malých kladenských Dionýsiích, které jsou na programu divadla 28. června, začnou divadelní prázdniny. Budou pro vás i manželku pracovní, nebo úplně práci vypustíte ze svého života a odpočinete si od ní?
Práci nevypustíme. Dál budeme makat. I divadlo by v tom  mělo hrát roli. Samozřejmě někam také vyrazíme za odpočinkem. 

-red-

Foto: Tomáš Glasberger

 


Počasí Kladno

Předpověď počasí