
Před deseti roky šel v hokejové kariéře strmě vzhůru. Hrál za kladenské áčko, pomýšlel na draft NHL a získal s juniory poslední kladenský titul. V současné době Michal Kazatel (28) už hokej nehraje.
Jak po deseti letech vzpomínáte na zisk titulu?
Pamatuji si, že jsme měli hodně silný tým, a že to byla hodně dlouhá sezona.
Vzpomenete si ještě, jak na vás působil rozhodující zápas s Třincem před slušně zaplněným kladenským zimákem?
Vždycky se hraje dobře před početným publikem, bylo to fajn. V áčku to bylo ještě lepší (směje se). Ještě nějakou dobu potom jsem totiž pendloval mezi juniory a áčkem.
S kým jste nejčastěji v juniorech nastupoval v útoku?
Tak to byste po mně chtěli moc, na to si nevzpomenu. Myslím, že jsem často hrával s Látalem. V áčku pak několikrát v lajně s Hluchým a Tlustým.
Co jste si tenkrát myslel o vývoji své kariéry?
Měl jsem kariéru dobře rozjetou, i když mi nedopadl draft v NHL, měl jsem podepsanou smlouvu s áčkem. Vypadalo to slibně. Pak rázem po zranění a neshodách s vedením klubu moje kariéra nabrala opačný směr. V jednom utkání mě zasáhl puk do hlavy, poté jsem měl ještě otřes mozku a už to na ledě nebylo ono. Dohrával jsem v nižších soutěžích, až jsem před zhruba šesti roky musel ze zdravotních důvodů hokeje nechat úplně.
Stýkáte se s někým z té juniorské party?
S klukama, co žijí v Kladně, se občas potkám. S ostatními spíše náhodně.
Co vás v současné době živí?
S bratrem podnikáme v autodopravě.
Sledujete kladenský hokej?
Velmi okrajově. Na zápasy nechodím, nemám na to čas.
Jan Murárik
- Kam pro kolo? Za Kovárnou nebudete muset šlapat< Předchozí
- Poslední mistři – Ondřej Vedral: Dneska bychom se Kladnu hodiliDalší >